Rejestracja telefoniczna:

601 57 85 76

Zakres realizowanych usług

USG układu moczowego

Jest to badanie pozwalające na zbadanie nerek, dróg moczowych, pęcherza moczowego, a u mężczyzn ogólną ocenę prostaty ( gruczołu krokowego).

Aby ocenić pęcherz moczowy wymagane jest jego wypełnienie. Pacjent powinien przyjść na badanie z pełnym pęcherzem, co najmniej dwie godziny po wypiciu ok. 1 litra niegazowanych płynów.

TRUS- USG przezodbytnicze gruczołu krokowego

Badanie przezodbytnicze usg jest obecnie szeroko wykorzystywaną metodą obrazowania gruczołu krokowego jak również w wybranych przypadkach służy do oceny pęcherzyków i dróg nasiennych czy pęcherza moczowego. Badanie jest nieinwazyjne i praktycznie bezbolesne. Do badania pacjent zgłasza się z wypełnionym pęcherzem.

UROFLOWMETRIA (UFL)

Celem badania jest uzyskanie pomiaru intensywności strumienia moczu w jednostce czasu. Badanie polega na oddaniu moczu w pozycji stojącej do urządzenia zbierającego mocz. Pacjent otrzymuje wynik w postaci wydruku graficznego oraz parametrów liczbowych (wartość maksymalna strumienia, wartość średnia strumienia, czas mikcji, czas wypływu, czas do uzyskania maksymalnego strumienia oraz objętość wydalonego moczu). Następnie pod kontrolą USG, lekarz sprawdza ewentualne zaleganie moczu w pęcherzu. Do badania pacjent zgłasza się z pełnym pęcherzem. Zarówno zbyt mała ilość moczu wpływa negatywnie na możliwość pełnego wykorzystania uzyskanych informacji.

Jak przygotować się do wizyty

Problemy urologiczne to jedne z najbardziej wstydliwych chorób. Lęk przed badaniem i zakłopotanie wymaga od pacjenta przełamania barier psychicznych jak i fizycznych. Dlatego podpowiemy , jak przygotować się na wizytę u specjalisty:

Zabierz ze sobą wyniki aktualnych ( jeżeli posiadasz) badań krwi, moczu, RTG przeglądowe jamy brzusznej, USG
Spis leków jakie przyjmujesz i tych których przyjmowanie ukończyłeś niedawno ( listę ziół również),
Jeżeli przechodziłeś operację, zabierz ze sobą karty informacyjne leczenia szpitalnego,
Spis chorób przewlekłych na które się leczysz
Przed wizytą zadbaj również o higienę – przyjdź czysty i przygotowany do badania.
Wizyta prywatna nie wymaga skierowania,